Září 2009

Máte alergii na zvířátka a přesto po nich toužíte? Neházejte "flintu do žita"!

21. září 2009 v 9:57 | Lucie
Ahoj lidičky,
jsem alergik a přesto mám doma pejska a všechno je OK .... a tak mě tak napadlo, podělit se se zjištěním. :-)
Jsem astmatik a alergik a ač mi vadí pyly, trávy, Andulčí trus, zvířata a prach.. chovám ve své skromné domácnosti pejska a křečíky...
To, že jsem alergik jsem zjistila, dá se říci, až v "dospěláckém" věku. Tenkrát mi bylo 21 let a kamarádka mě "dotáhla" ke koním.. stal se ze mne "koňák" no a tam není o prach, trávy a pyly nouze.. a ta srst, když se čistí... kdo to zná, tak ví...
Byla tam, holt, větší koncentrace "neřádu" a tím to všecho propuklo..
Na testech zjistili, na co všechno vlastně jsem alergická, ale... doma jsem měla 3 pejsky a nic????
V testech bylo: Alergie na zvířecí srst...no a já FAKT NIC??? Tak jsem se začala zajímat, co vlastně je ta SRST, na kterou alergická... a zjistila jsem, že se to vztahuje na tu krátkou podsadu(krátké chloupečky co se stále uvolňují), kterou má většina zvířat... a ten pejsek, co mám doma?
Ne ne, není to žádný "naháč", je to obyčejný Maltézáček.. a ten podsadu nemá. :-))
A co tím chci říci?
Neházejte flintu do žita a i když si myslíte, že nikdy nemůžete mít doma zvířátko s chloupky, možná se jen stačí zamyslet nad tím, jaké chloupky vlastně vadí :-))
Hezký a usměvavý den,
vaše Lucie

Pár obrázků, jak nazdobit dort pro děti

20. září 2009 v 18:53 | Lucie

Ahoj lidičky,
dnes přikládám pár ukázek dortů pro děti a třeba trošku inspirace, jak si je můžete doma a sami nazdobit. :-))
Dortík může být jakýkoliv, dokonce jsme zdobili i kupované Tiramisu-hranaté.. a myslím, že se to povedlo :-)
Pokud budete mít nějakou otázku, budu ráda, když napíšete.
Já používám marcipánové suky, které si pak tvaruji dle potřeby, ale mám i super recept na domácí fondán, což je podobná a naprosto výborná věc.... a s čím si nevím rady, tak koupím v běžném obchodě nebo v cukrárně :-)

Nejlepší na tom všem ale je, že vlastně plníte VELKÁ PŘÁNÍ vašich dětiček.
Pozor na mlsouny, kteří dekoraci sní dříve než dorazí na dort!
Krásný a usměvavý den,
vaše Lucie


Křečík džungarský - když se z "kámošek" vyklube mamka a taťka

20. září 2009 v 9:51 | Lucie
Ahoj lidičky,
jsem tu s novou zprávičkou a poznatkem.
Jednoho dne, když nám uhynul kanárek Kubík, rozhodla se dcerka, že si tedy pořídíme něco jiného, aby nám to nebylo líto...
A vzhledem k tomu, že s ptáčkem se vlastně "nepomazlíte", tak se šel koupit křečík.. malej křečík..
V obchodě je měli. Krásné, malinké džungaráčky, ale dva. Dětičky mám také dvě a paní prodavačka nás ujistila, že tihle jsou na sebe hodní, neperou se a vydrží spolu.. a tak místo vybírání jsme rovnou koupili klec a nesli si domů dvě hodné kámošky džungaračky :-)
Překvapením bylo, když se nám, zhruba za měsíc narodilo 6 nových, překrásných džungarských miminek :-) A tak, ze dvou kámošek byla mamka a taťka :-)
Ihned jsem na internetu hledala, jak poznat mamku od taťky(mamka má pohl. orgány blíže k řitnímu otvoru a JE TO POZNAT i u mláďat) no a jak dlouho jsou březí(21-24 dní) atd. ... rozepíšu zase jindy.
A tak mne nenapadlo nic "chytřejšího" než nechat mamku s taťkou a miminkama v jedné kleci, ať si rodinka užije... bylo mi divné, proč ještě týž večer po porodu, taťka tahal mamku do kutlůšku, ale prostě jsem si myslela, že to asi tak má být.. nebo co :-) To trvalo tak 3 dny (ovulace trvá tak 3-4 dny - opět mě to ale netrklo)
A tak jsme si užívali miminek a spokojených rodičů.... (taťku jsme po 14-ti dnech odstavili, aby třeba NÁHODOU se něco nestalo.. já naivka)
Jaké ale bylo naše překvapení. Zhruba za 3 neděle, když jsme se vrátili z výletu.. Mezi malinkými byli další nová miminka. Úplně malinkatá a hned 9 kousků...
Taťka prostě tenkrát mamku jen tak nezlobil, ale rovnou ji.. a už to bylo..
Takže lidičky, nebuďte naivní a jakmile zjistíte, že kámošky nejsou kámošky, ale mamka s taťkou, rozmyslete se, jestli jste ochotni starat se o další přírůstky do rodiny, A ODSTAVTE JE RADĚJI VČAS :-)
Příjemný a usměvavý den,
vaše Lucie

Vítám vás na svém blogu

20. září 2009 v 9:47 | Lucie
Ahoj lidičky,
vítám Vás na svém blogu.
Prozatím jsem v záběhu a nejspíš se vším budu chvíli bojovat, a proto děkuji předem za pochopení :-)
K založení blogu mě vlasně přivedla moje kamarádka.
Ne tím, že by řekla: "Pojď, založíme si blog", ale tím, že si chodila pro rady a já si vlastně uvědomila, že spoustu času prosedím na internetu a hledám "něco", to NĚCO, co by mi pomohlo.
Na spoustu dobrých věcí jsem tu narazila a na ostatní jsem si formou - pokus/omyl - přišla sama .. a hlavně, našla jsem tu spoustu fajn lidí, kteří mi udělali radost a předali mi pár dobrých rad a nápadů :-)
Přeji vám tedy, krásné babí léto a hezký, pohodový a usměvavý den,
vaše LUCIE