Křečík džungarský - když se z "kámošek" vyklube mamka a taťka

20. září 2009 v 9:51 | Lucie
Ahoj lidičky,
jsem tu s novou zprávičkou a poznatkem.
Jednoho dne, když nám uhynul kanárek Kubík, rozhodla se dcerka, že si tedy pořídíme něco jiného, aby nám to nebylo líto...
A vzhledem k tomu, že s ptáčkem se vlastně "nepomazlíte", tak se šel koupit křečík.. malej křečík..
V obchodě je měli. Krásné, malinké džungaráčky, ale dva. Dětičky mám také dvě a paní prodavačka nás ujistila, že tihle jsou na sebe hodní, neperou se a vydrží spolu.. a tak místo vybírání jsme rovnou koupili klec a nesli si domů dvě hodné kámošky džungaračky :-)
Překvapením bylo, když se nám, zhruba za měsíc narodilo 6 nových, překrásných džungarských miminek :-) A tak, ze dvou kámošek byla mamka a taťka :-)
Ihned jsem na internetu hledala, jak poznat mamku od taťky(mamka má pohl. orgány blíže k řitnímu otvoru a JE TO POZNAT i u mláďat) no a jak dlouho jsou březí(21-24 dní) atd. ... rozepíšu zase jindy.
A tak mne nenapadlo nic "chytřejšího" než nechat mamku s taťkou a miminkama v jedné kleci, ať si rodinka užije... bylo mi divné, proč ještě týž večer po porodu, taťka tahal mamku do kutlůšku, ale prostě jsem si myslela, že to asi tak má být.. nebo co :-) To trvalo tak 3 dny (ovulace trvá tak 3-4 dny - opět mě to ale netrklo)
A tak jsme si užívali miminek a spokojených rodičů.... (taťku jsme po 14-ti dnech odstavili, aby třeba NÁHODOU se něco nestalo.. já naivka)
Jaké ale bylo naše překvapení. Zhruba za 3 neděle, když jsme se vrátili z výletu.. Mezi malinkými byli další nová miminka. Úplně malinkatá a hned 9 kousků...
Taťka prostě tenkrát mamku jen tak nezlobil, ale rovnou ji.. a už to bylo..
Takže lidičky, nebuďte naivní a jakmile zjistíte, že kámošky nejsou kámošky, ale mamka s taťkou, rozmyslete se, jestli jste ochotni starat se o další přírůstky do rodiny, A ODSTAVTE JE RADĚJI VČAS :-)
Příjemný a usměvavý den,
vaše Lucie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama